субота, 18 травня 2013 р.


Вибір майбутньої професії

Вибір професії - один з найскладніших виборів в житті, це твердять усі. Під таким тиском удвічі важче визначитися. Насправді "раз і назавжди" тут немає. Процес, скоріше, схожий на збірку складної моделі з деталей конструктора. Спочатку ми закладаємо фундамент освіти, потім доповнюємо його навичками - і тільки потім втілюємо в професії. Як правильно зібрати свій конструктор?
Почати варто з вибору напрямку освіти - технічного, природно-наукового або гуманітарного. Другий етап - навчитися щось робити практично. І тільки тоді Ви опинитеся на третьому етапі - коли потрібно вивчити свої можливості і зрозуміти, як саме Вам би хотілося реалізовувати ці навички.
Гуманітарна освіта
                                                  
Гуманітарні науки - це найбагатогранніша сфера. І вона зовсім не зводиться до літератури та мистецтва. У неї входять і економіка, і психологія, і юриспруденція, і величезна кількість інших наук. Об'єднує їх одне - всі вони вивчають людську особистість і людське суспільство.
Мабуть, через різноманітність наук гуманітаріям найважче визначитися з вибором освіти і професії. Гуманітаріям доведеться збирати інформацію по крихтах - від знайомих, в Інтернеті і де завгодно, щоб зрозуміти, чи буде їм цікава обрана професія. Так, очі розбігаються, але не бійтеся зробити неправильний вибір. Плюси гуманітарної сфери - в тому ж різноманітності варіантів. Гуманітарій може займатися закупівлями і продажами, маркетингом і рекламою, підбирати персонал, писати статті, працювати в турагенції і взагалі скрізь там, де є суспільство. Тобто - скрізь.
Гік-шоу
(Англ. geek - людина, захоплена технологіями) Якщо Вам легко дається алгебра, то швидше за все Ваша дорога пов'язана з точними науками та технологіями. Поступити на математичні і технічні факультети непросто. Конкурс великий, особливо у відомих ВНЗ. Саме тому, якщо Ви зважилися поступити до технічного ВНЗ, не треба обмежуватися одними заняттями зі школи: записуйтеся на факультативи, вирішуйте складні завдання, читайте додаткову літературу.
Випускник технічного ВНЗ може працювати в сфері інформаційних технологій. Вони швидко розвиваються і постійно вимагають нових кваліфікованих програмістів, аналітиків, системних адміністраторів і багатьох інших фахівців. Професій в ІТ так багато, і розвиваються вони з такою швидкістю, що у кожного є шанс стати першим і унікальним, а значить потрібним і добре оплачуваним фахівцем.
Природничі науки
Ви можете з ходу пояснити принцип фотосинтезу? Знаєте, чим сульфіт відрізняється від сульфіду? В курсі, чому у двох карооких батьків з'являються блакитноокі діти?
Якщо Ви оберете медичну освіту, готуйтеся до серйозного конкурсу, та довгих років навчання і практики. Професія лікаря вимагає не тільки великої відповідальності, а й низки особистих якостей: дуже хорошої пам'яті і логічних здібностей, адже живий організм - неймовірно складна система, всередині якої все взаємопов'язане, і ці зв'язки часто не зовсім очевидні. А ще потрібно вміти вчасно включати холоднокровність і не піддаватися емоціям. Альтернативи медицині в природно-науковій сфері - молекулярна біологія, генетика, фармацевтика і багато інших спеціальностей, багато з яких з'явилися зовсім недавно. Талановиті фахівці цінуються на вагу золота.
Проте освіта - це скелет, а плоть на ньому - уміння ті, які отримує людина протягом всього життя. Заздалегідь не вгадаєш, які навички знадобляться, зате в одному можна не сумніватися - непотрібних навичок не буває. Чому б Ви не навчилися, в майбутньому це стане в нагоді. Але є навички, які точно не будуть зайвими, ось вони:
- вчіть англійську, вона завжди знадобиться, ця мова потрібна в будь-якій роботі;
- опановуйте офісні програми;
- навчайтеся комунікації, вміння спілкуватися - велике вміння.
Займайтеся тим, що Вам найбільше до душі, це найвірніший спосіб знайти своє.
Вдалих пошуків і корисних навичок Вам!

Немає коментарів:

Дописати коментар